Whirlpool: Inteligentní hrdinové domácnosti

Ať už máte velký dům nebo jen docela malou garsonku, neobjedete se bez pomocníků, kteří vám pomohou den co den s běžným provozem domácnosti. Tedy pokud si vyberete ty pravé – nejen krásné, ale také s technologiemi pro hektický život v 21. století.

Jestli právě teď zařizujete novou kuchyni, nebo jen hledáte náhradu za staré spotřebiče, určitě zvažujete celou řadu možností. Vestavné? Volně stojící? Nerezové? Nebo naopak v nějaké barvě? Nezapomeňte se však vedle vzhledu zaměřit i na to, co není vidět: tedy na vyspělé funkce.

Například inteligentní technologie 6. SMYSL využívá senzory a pokročilé algoritmy a neustále vyhodnocuje probíhající činnosti, ať už doma perete, vaříte, pečete, chladíte nebo umýváte nádobí. Spotřebiče s touto technologií samy upravují procesy tak, aby vás ušetřily nepříjemných překvapení a nevydařených pokusů,“ radí Darina Papáčová, odbornice Whirlpool.

Stačí jednoduše zvolit funkci – ale často můžete i to přenechat na automatickém programu, který si poradí úplně sám a výsledek bude pokaždé dokonalý. Vám zbyde čas na to, co vás baví a je skutečně důležité.

Praní a sušení

Pokud často zapomínáte a prádlo na vás hodiny čeká v bubnu, připravte se na to, že bude plné odolných záhybů a určitě nebude zrovna vonět. Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je totiž doslova živnou půdou pro bakterie, škodlivé plísně a další patogeny, provázející hnilobný proces. Pomůže jedinečná funkce FreshCare+ pro osvěžování vypraného nebo i vysušeného prádla jemnou párou a otáčením bubnu, aby zůstalo svěží, měkké a nezmačkané, dokud jej nebudete moci vyjmout z bubnu. A funkci FreshCare pro provzdušňování vypraného prádla rotacemi bubnu mají i mimořádně tiché vrchem plněné pračky, pro které se najde místo i v té nejmenší koupelně.

Chlazení

V poslední době mnozí z nás řeší uchovávání většího množství potravin. Kromě klasických chladniček s šířkou a hloubkou 60 cm si můžete vybírat i z celé řady chladniček s netypickými rozměry, které ale padnou do jakkoliv velké kuchyně. Chytrými kombinacemi nadstandardní šířky, hloubky a výšky, totiž vznikla celá řada zajímavých volně stojících i vestavných kombinovaných chladniček s šířkou 60, 70 a dokonce i 84 cm.

A v nabídce nechybí ani designové lahůdky – praktické čtyřdveřové „ameriky“ s možnostmi proměny části mrazničky v chladničku nebo v mrazničku se třemi stupni mrazení podle aktuální potřeby. Prostorově úspornější verzí jsou chladničky typu „French Door“ s mrazicími šuplíky.

Vaření a pečení

Také pečicí trouby, mikrovlnné trouby a varné desky mohou mít skrytého pomocníka v podobě přednastavených receptů a speciálních funkcí, s nimiž bude vaše jídlo pokaždé lahodné.

„Senzory inteligentní technologie 6. SMYSL budou neustále sledovat průběh vaření a pečení a samy upravovat probíhající procesy. Navíc budete moci u těch nejvybavenějších modelů využívat i asistované vaření, kdy vás spotřebič sám povede krok za krokem celým procesem přípravy jídla pomocí jednoduchých pokynů a obrázků – a vy jej budete moci ovládat i na dálku přes mobil nebo tablet. A nabídne vám díky chytré aplikaci 6th SenseLive i spoustu tipů a triků, jak si své dobrodružství v kuchyni vychutnat,“ doplňuje Darina Papáčová.

Mytí nádobí

Jestli potřebujete úzkou myčku, která nabídne tolik vymožeností, jako její 60cm sestra, je ideální volbou myčka s unikátní technologií PowerCleanPro. Do spodního koše můžete totiž rovnat velké kusy nádobí, jako jsou pánve a kastroly, nastojato a tak získat až 30 % místa k dobru. „I tady pomohou senzory technologie 6. SMYSL, které neustále snímají a vyhodnocují míru znečištění vody, mikročástice nečistot a tvorbu pěny po celou dobu mytí. Podle toho myčka automaticky uzpůsobuje čas, teplotu vody i intenzitu mytí,“ uzavírá Darina Papáčová. Myčky mají dokonce i oblíbenou příborovou zásuvku.

A ještě jedna dobrá zpráva! Při nákupu vybraných spotřebičů Whirlpool v minimální hodnotě 25 000 Kč získáte atraktivní dárky až v hodnotě 5000 Kč – například spotřebiče ikonické značky KitchenAid nebo obří zásobu prostředků a příslušenství Wpro do kuchyně či prádelny. Více o akcích na whirlpool.cz/promo-akce/.

Zdroj foto: Whirlpool

Související příspěvky