Koupelnová zrcadla na míru – LED zrcadla

Zařídit koupelnu je jen zdánlivě jednoduchý úkol. Je to místnost, která předem definuje, co v ní má být. Nezbytností je vana nebo sprchový kout, toaleta a umyvadlo a samozřejmě nad umyvadlem koupelnové zrcadlo. Bez zrcadla si lze jen těžko představit každodenní hygienu a další činnosti. Zrcadlo je opravdu nezbytným vybavením koupelny. Nevěnujeme však někdy příliš málo pozornosti otázce, jak vybrat zrcadlo do koupelny, zejména ve srovnání se zbytkem vybavení a stylu aranžování? Jedinečné tvary, ozdobné rámečky nebo LED světlo jsou další ozdobou koupelny. Jde jen o to, všechno to správně a hezký sladit.

Jaké zrcadlo vybrat do koupelny?

Funkčnost, velikost a správné umístění jsou jen jedna stránka. S dnešním designem koupelnová zrcadla plní a měla by plnit i dekorativní funkci. Koupelny bývají zařízeny ve specifickém stylu a zrcadlo byste měli vybírat, aby s tím ladilo. Pro sladěni stylu a vizuální zvýraznění celého dekoru je velmi důležitý vzhled, tvar zrcadla a typ rámu. Zrcadla v koupelně, vzhledem k tomu, že jsou základním prvkem vybavení této místnosti, upoutají pozornost hned při vstupu do koupelny. Jsou jakýmsi ústředním bodem koupelny a dodávají jí záři a proto by měla být nejen praktická, ale také hezká a správně sladěna s ostatními prvky.

Koupelnová zrcadla na míru - LED zrcadla

Zrcadlo je také důležitým prvkem aranžování. Koupelnové zrcadlo dokáže prostor opticky rozšířit a zvětšit. Starší koupelny většinou nebývají velké, takže s takovými triky můžete opticky získat trochu prostoru. Zrcadla také prosvětlí interiér, ale v koupelně je důležité především správné osvětlení zrcadla. To Vám umožní pohodlně provádět přesné činnosti, jako je např. nanášení make-up; světlo odrážející se v zrcadle osvětlí celý prostor. I oblíbené koupelnové zrcadlo s LED podsvícením obvykle vyžaduje dodatečné osvětlení, například nástěnnými svícny. Doplňkovým řešením je kosmetické make-up zrcátko, upevněné na stěně na prodlužovacím rameni nebo stojící.

Jaké zrcadlo do koupelny bude nejlepší a jak správně vybrat parametry koupelnového zrcadla – velká nebo menší, obdélníková nebo kulatá, rámovaná nebo lepená zrcadla? Dnešní trh nabízí široký výběr koupelnových zrcadel, a to jak z hlediska funkčnosti, tvarů, velikostí, tak i stylu a designu. Pokud si nemůžete vybrat zrcadlo z hotových návrhů, vždy je také možnost zakoupit zrcadlo na míru.

Více o tom, jak vybrat dokonalé zrcadlo do koupelny, najdete na blogu Alfaram.cz.

Koupelnová zrcadla na míru nebo hotové výrobky?

Zrcadlo v koupelně pro celou rodinu by mělo mít správnou velikost, aby zajistilo svobodu použití pro všechny členy domácnosti. V zásadě se výška zavěšení zrcadla přizpůsobí dospělým, ale vyplatí se zvážit i nejmladší členy rodiny, aby na zrcadlo také nějakým způsobem dosáhli.

Koupelnové zrcadlo je vždy umístěno nad umyvadlem, v tzv. mycí zóně. Aby nedošlo k potřísnění zrcadlové plochy, je dobré zrcadlo namontovat asi 20 cm nad umyvadlo. Rozsah zavěšení koupelnového zrcadla je od 1,2 m do 2,0 m. Opticky vypadá dobře, když je horní hrana zrcadla ve výšce horní části vstupních dveří. Polovina zrcadla je místo, kde by se měla odrážet hlava dospělého člověka.

Koupelnová zrcadla na míru - LED zrcadla

Jaká je nejlepší velikost zrcadla? Ideální zrcadlo do koupelny by nemělo být užší než 40 cm, nejlepší dosah je do 80 cm. Pravidlem je, že koupelnové zrcadlo by mělo být alespoň tak široké jako umyvadlo. Pokud je ve Vaší koupelně více místa, můžete samozřejmě zavěsit větší zrcadlo, klidně i na celou stěnu. Místnost se bude zdát optický mnohem větší. V tomto případě se bude hodit zrcadlo na míru. Pokud nechcete mít rám nebo pokud budete lepit zrcadlo na zeď či obklady, vyplatí se popřemýšlet o frézovaných, ozdobných hranách. Zrcadlo bude vypadat elegantněji. Zrcadla na míru jsou také lepší možností přizpůsobení různým výškám členů domácnosti. Pokud je umyvadlo pod šikmou stěnou, zrcadlo na míru je také dobrým řešením. Dokáže dokonce vyplnit celý prostor pod šikminou a opticky jej zvětšit.

Koupelnové zrcadlo by mělo být minimálně 4 mm silné a kvalitní, aby nezčernalo. Musíte pamatovat na specifické podmínky v koupelně, tedy na vlhkost a výkyvy teplot – proto by měl být i rám zrcadla zajištěn a přizpůsoben podmínkám v koupelně.

Perfektní koupelnové zrcadlo

Pro malé koupelny je lepší nepoužívat zrcadla v těžkých ozdobných rámech. Nejen, že opticky zmenšují prostor, ale zabírají hodně místa.

Velké koupelny nebo SPA salony dávají velkou svobodu při výběru zrcadla. Omezením je především styl uspořádání celého interiéru. Zrcadlo na míru, zrcadlo v ozdobném rámu nebo nalepené na stěně – důležité je, aby barevně i tvarově ladilo se zbytkem zařízení a dekoru. Barva rámu zrcadla by měla odpovídat zbytku barev a stylu. Může to být i barva, která se objevuje v doplňcích nebo koupelnovém textilu.

Koupelnová zrcadla na míru - LED zrcadla

Jaký tvar koupelnového zrcadla zvolit? Zde bude důležitý tvar vany, umyvadla, toalety a armatury. Pokud se jedná o aerodynamické a zaoblené tvary, bude nejlepší oválné nebo kulaté zrcadlo. Pokud má vybavení koupelny jednoduché linie a tvary, bude se hodit čtvercové nebo obdélníkové zrcadlo.

Styl, do kterého se zrcadlo hodí, je určen především rámem zrcadla. Zrcadla v dřevěných rámech se budou dobře hodit v klasických i rustikálních interiérech se dřevem, ale také ve stylu provensálském a středomořském, boho a vintage. Bohatě zdobené rámy zrcadel zlatem a stříbrem ladí s okázalým glamour a art deco stylem.

Moderní koupelnová zrcadla se většinou vyznačují minimalistickou formou a rámy jsou jemné – ocelové, měděné nebo skleněné, obvykle černé nebo bílé. Toto jsou návrhy pro interiéry v moderním a industriálním stylu. Pro takové aranžování se často volí oblíbená zrcadla s LED podsvícením. Moderní zrcadla jsou také návrhem pro koupelny v módním skandinávském nebo hamptonském stylu.

Zrcadla s LED podsvícením

LED zrcadla kromě praktické funkce plní i velmi dekorativní roli. Jsou velmi efektivní; hodně záleží na umístění LED diod. Namontované na okraji tabule zrcadla vypadají jako lesklý rám. Doplňkovou dekorací jsou světlé linie ve specifickém tvaru na skle. Zrcadla s LED podsvícením s diodami za sklem šíří jemné světlo po stranách zrcadla a na stěně vedle něj. Hladké, měkké a rozptýlené světlo vytváří na stěně krásnou hru šerosvitu. Vizuální efekt podsvětlených zrcadel přitahuje pozornost, působí moderně a elegantně, ale také stylově.

Koupelnová zrcadla na míru - LED zrcadla

Zrcadla s LED podsvícením jsou však nejen unikátním designem, ale také úsporou energie. LED jsou energeticky nejúčinnější, zapnutí LED světla neovlivňuje jejich účinnost, energie se okamžitě převádí na výkon. LED jsou moderní, trvalé, odolné proti poškození a ekologické. Nezahřívají se a fungují dlouho, světlo je jasné, ale nezatěžuje zrak.

Alfaram.cz

Dnešní trh nás prostě bombarduje návrhy a nabídkami koupelnových zrcadel. Ne vždy je výběr samozřejmý a ne každý si s ním i po přečtení tipů, jak vybrat zrcadlo, dobře poradí. Proto se vyplatí vsadit na výrobce zrcadel, který si je vědom důležitosti způsobu uspořádání prostoru a designu interiéru. Takovou značkou je Łukasz Ochwat Alfaram.cz, která pečlivě naslouchá potřebám zákazníků.

Odborníci Alfaram sledují nejnovější trendy a neustále aktualizují nabídku. Při navrhování přitom nezapomínají brát v úvahu vhodné zařazení zrcadel do interiérového kontextu. Dekorativní, klasická i moderní zrcadla se vyznačují výjimečnou estetikou. Zrcadla Alfaram mají bezolovnaté a bezměděné plechy vyrobené z vysoce kvalitní suroviny a proto jsou průhledná a zaručují věrnější reprodukci barev a odraz. V případě zrcadel s LED podsvícením taková skla nepropouštějí světlo vyzařované LED, což je požadovaný efekt.

Výrobce zrcadel Alfaram.cz vyrábí zrcadla ve standardních velikostech různých tvarů, forem a barev. Existují i zakázková zrcadla libovolného tvaru, tedy projekty na individuální zakázky. Široký výběr a konkurenceschopné ceny nejsou jedinou výhodou. Na minimalizaci nákladů má vliv rozvoz zaměstnanci Alfaram vlastními vozidly s možností vybalení a kontroly objednávky u nich. Zrcadla jsou navíc z důvodu ekologie chráněna strečovou fólií a houbou, která minimalizuje znečištění životního prostředí.

Internetový obchod Alfaram se zrcadly www.alfaram.cz má široký sortiment, je přehledný a procházení nabídek je velmi intuitivní. Prezentované projekty jen potvrzují výhody této nabídky.

Zdroj foto: Alfaram.cz

Související příspěvky