FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN 2023: Největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad míří do Letňan

Šest hal letňanského výstaviště již brzy zaplní novinky, trendy a poctivé řemeslo oborů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní architektury. Do PVA EXPO PRAHA míří jarní veletržní trojlístek událostí FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER, který se koná od 30. března do 2. dubna. Návštěvníkům bude k dispozici největší množství značek a produktů tuzemských i zahraničních vystavovatelů na jednom místě. Oficiálními vozy veletržního souběhu jsou automobily značky FORD.

Již 18. veletrh FOR INTERIOR přinese široký výběr nábytku, veškerého interiérového zařízení a bytových doplňků. Na akci se představí například sedačky, postele, nábytek do obývacích a dětských pokojů, ložnic i kuchyní. Nebudou chybět doplňky, bytový textil a osvětlení. Velký výběr bude i mezi produkty určenými pro úpravy interiéru – podlahy, akustické panely, materiály pro obnovu interiéru a mnoho dalších. Jaké zajímavosti najdou návštěvníci v PVA EXPO PRAHA?

Nejnovější sedací soupravy představí například firma Aksamite. Kromě produktů vlastní produkce nabídne i nádherné soupravy, sofy a křesla od světově uznávaného designéra Karima Rashida společnost JV pohoda. Perfektní řemeslné zpracování nabízí firma JECH CZ, tradiční výrobce sedacích souprav, křesel, židlí, konferenčních stolků a sedacího nábytku pro pečovatelství a zdravotnictví.

Zájemci o spánkovou sekci najdou inspiraci v mnoha expozicích. Velký výběr postelí, matrací různých typů a materiálů bude k vidění u firem Postelia, Domestav, Eclissi, Diamondsleep, Magniflex. Premiérově se na FOR INTERIOR představí firma Westieri.

Designové studio DUŠEK DÉCOR představí lakované lišty, francouzské mosazné vypínače a zásuvky, portugalské travertinové lampy od Ginger&Jagger, portugalské kování od firmy Pullcast a španělské kožené bary od ALEXANDRA.

Zajímavost chystá na své expozici také firma Delso, která nabízí ergonomický nábytek. Na sobotu 1. dubna připravila pro návštěvníky možnost setkání s certifikovaným ergonomem, který poradí s bolestmi zad od častého sezení v kanceláři či domácí pracovně.

Design v každém produktu

Propojení designu ve všech typech výrobků pro běžný život a v domácnosti (ložní soupravy, povlečení, koupelnové doplňky, ručníky, kosmetické tašky, kabelky, volnočasové a domácí oblečení, porcelán nebo dekorační polštáře, kovové vázy, mísy nebo svícny) reprezentuje značka Pip Studio, kterou na veletrhu zastoupí Klira Bohemia.

Mezi nabízenými výrobky nebude chybět ani úplná novinka – populární topné obrazy. Díla vybraných českých a slovenských umělců, která jsou přetvořena do limitovaných edic v podobě sálavých topných obrazů německé kvality, budou k dispozici na expozici firmy SalArte. A kdo si potřebuje vybrat kvalitní kancelářskou židli, velké množství produktů najde v expozici 3D EXPRES nebo u společnosti Delso.

Nasát velikonoční atmosféru či nakoupit širokou škálu drobností do interiéru bude možné v Hale 8, kde je umístěna prodejní expozice. Více o veletrhu na www.forinterior.cz.

Trendy v interiérech

Veletrh interiérového designu DESIGN SHAKER se letos koná již podesáté a představí se ve skvělé kondici. Nabídne produkty společností, studií i samostatných designérů z Česka i zahraničí a seznámí návštěvníky s interiérovými trendy, kteří tak načerpají inspiraci pro zvelebení vlastního bydlení. Jubilejní ročník ale nabídne také možnost setkání s osobnostmi tuzemského i zahraničního designu.

V centru akce nazvaném Design Café se návštěvníci mohou zúčastnit přednášek, workshopů i prezentací. Novinkou bude konference MATERIÁL + TREND. Jejím stěžejním tématem budou rozličné materiály, jejich vlastnosti a možnosti a také trendy v oboru interiérů. Konference nabízející deset přednášek je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům a prodejcům nábytku a dalším profesionálům z oboru. Jedním z hlavních hostů bude trendová specialistka Anja Bisgaard Gaede z Dánska, která bude hovořit na téma Jak se definují trendy a Trendy v interiéru pro rok 2024. Mezi přednášejícími bude také český designér Jiří Krejčiřík. Od pátku do neděle bude každý den od 14 hodin probíhat také přednáška designérky Ivy Bastlové na téma Trendy v interiéru. Třetí den veletrhu, v sobotu 1. dubna, proběhne SOBOTNÍ DOPOLEDNE S DESIGNEM – přednáškový blok s kurátorkou veletrhu Veronikou Loušovou, kdy šest témat provede účastníky úskalími navrhování a realizace. Je určen všem, kteří plánují změnit svůj domov. Rozhodují se, jak vše provést, a zjišťují, co zařízení bytu a domu vlastně obnáší. Součástí doprovodného programu je také speciální expozice MATERIÁL MARKET, která je zaměřena na prezentaci zajímavých materiálů do interiéru od dekoračních a potahových textilií přes plošný materiál až po podlahové krytiny, fólie a nátěry.

Atraktivní premiéry

Na veletrhu se mnoho zajímavých firem představí poprvé. Například Atelier paletky uvede hravé a zdravé dětské pokoje. Designová svítidla, nábytek a optický systém Altitudo s 3D hloubkovým efektem uvede česká společnost YOURDESIGN s.r.o. Další premiérový vystavovatel, firma YLGU, je první českou firmou, která vyrábí betonový designový nábytek technikou ohýbání betonu. Společnost TIMBERIANT bude prezentovat designový nábytek, který zachová krásu a celistvost kmene stromu.

Poprvé se na akci DESIGN SHAKER představí také rodinná firma Majstrštych, která tvoří a vyrábí moderní a designový nábytek z poctivého masivního dřeva a bytelné konstrukce. Návštěvníci si mohou prohlédnout také první produkty nově vznikající značky MATA. Ze Slovenska dorazí firmy Nesia a BRIK, představí se i společnosti Scandium, Favia, Lusito, GIIVILI, Fluffy Affairs nebo Hana Kroa. Více na www.designshaker.cz.

Kompletní nomenklaturu pro svět bydlení doplní mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN.

Zdroj foto: ABF, FOR INTERIER, Pixabay.com

Související příspěvky