Plánujete si zkrášlit domácnost před vánočními svátky? Nezapomínejte na užitečného pomocníka

V období vánočních svátků řada lidí přemýšlí, jak co nejlépe vyšperkovat své hnízdečko. Zimní úklid, výmalba pokojů nebo drobné opravy – i zdánlivě menší zásahy dokáží domácnost zcela proměnit. Vše od malých až po velké interiérové změny si můžete velmi usnadnit s použitím nenápadných pomocníků.

Malování interiéru před Vánoci může leckoho zaskočit. V zimě se v bytech více drží vlhkost a zároveň většina lidí v chladných měsících nechce větrat a tím pádem více topit, aby zdi uschly. Zima je ale pro výmalbu naprosto ideálním obdobím. Nejen, že před svátky zkrášlíte své obydlí, ale stěny jsou po létě nahřáté, což zajistí rychlejší schnutí barvy. Aby vám šla práce lépe od ruky, připravili jsme pro vás tipy, které vám výmalbu usnadní.

Tip 1 – Dbejte na precizní přechody mezi barvami

Lidé se často bojí, že v případě výmalby svépomocí nedosáhnou tak profesionálních výsledků. Se správnými pomocníky v podobě maskovacích pásek však docílíte nejen dokonalých přechodů mezi barvami, ale i ostrých hran. Navíc je využijete i pro správné zakrytí hůře dostupných míst jako jsou zásuvky, radiátory či lišty. Poohlédnout se můžete například po maskovacích páskách tesa® Excellent. Vyrábí se z kvalitního japonského papíru Washi, který je potažen akrylátovým lepidlem, díky čemuž se dají jednoduše utrhnout rukou a zároveň je po dokončení výmalby odstraníte bez jakéhokoliv poničení malby.

Tip 2 – Zakrývací fólie budou vaším kamarádem

S malováním se neodmyslitelně pojí i nepořádek, který můžete během chvilky způsobit. Pokapat barvou podlahu a nábytek si zcela jistě nepřeje nikdo. Pečlivé zakrytí povrchů byt tak mělo být prioritou. Manipulace se zakrývací fólií je ale často složitá a zabere velké množství času, protože je náročné ji správně uchytit. Vsaďte na variantu s integrovanou lepicí páskou, kterou snadno zakryjete libovolný povrch. Mezi takové patří například tesa® Easy Cover Economy, se kterou minimalizujete náročný úklid a zrychlíte celý proces zakrývání nábytku. Navíc se vyrábí i v udržitelné verzi, kdy je folie nahrazena maskovacím papírem.

Krásnými zdmi příprava nekončí

U perfektně vymalovaných stěn přípravy nekončí a je tak vhodné se poohlédnout i po dalších možných úpravách v domácnosti. Trápí vás už dlouho prasklý odpadkový koš nebo třeba poničený organizér na vánoční ozdoby, ale stále jste se nedostali k jejich opravě či úplnému nahrazení?

Tip 3 – Vše, co zvládnete opravit sami

S multifunkčními páskami můžete v mžiku opravit i předměty, o kterých jste si mysleli, že je již neopravíte. Například na zmíněný odpadkový koš doporučujeme využít pásky tesa® Ultra Power Extreme, které díky silnému lepidlu vydrží i těžký nápor odpadků. Mohou se stát dlouhodobým řešením problému a koš vám tak poslouží ještě dalších pár let.

Obzvláště ledničku v období Vánoc velmi zatěžujeme. Cukroví, bramborový salát a ostatní dobroty je zkrátka třeba uchovat v chladu. Než ale ledničku zaplníte, zkontrolujte, že v ní nemáte například prasklou poličku či přihrádku. Pásky tesa® Ultra Power Clear jsou diskrétním řešením, které odolá i vnitřnímu prostředí ledničky, protože jsou vhodné i do extrémních teplot a vlhkého prostředí. Před aplikací poličku ještě řádně odmastěte, aby páska správně přilnula a vydržela co nejdéle.

Zdroj foto: TESA.com, Pixabay.com

Související příspěvky