Hýčkejte sebe i svůj domov. Moderní spotřebiče to dovolí

K tomu, abyste se doma cítili dobře, mohou hodně přispět i nejnovější spotřebiče. Dovedou totiž skoro neviditelně zlepšovat každodenní život. Třeba tím, že jsou tiché, lépe uspořádané a se spoustou automatických funkcí, z nichž vám některé nabídnou i tolik potřebnou časovou svobodu. Chytré technologie se zase samy postarají o co nejlepší výsledek s minimální spotřebou, takže budete za hvězdu a ještě ušetříte. Možná je na čase dopřát si to nejlepší a hýčkat sebe – i svůj domov.

Blahodárné ticho

Možná už hluk ani nevnímáte, ale nejspíš je všude kolem vás: chladnička vrní a může občas vydávat další roztodivné zvuky, se spuštěnou myčkou spolu musíte mluvit hlasitěji, pračku i odsavač slyší i sousedi. Ale nemusí to tak být – stačí dobře vybírat a číst pozorně energetický štítek, kde je údaj o hlasitosti v decibelech (dBA) povinně uváděn. Zbytečný hluk navíc totiž znamená, že si jen stěží odpočinete.

Přebornicemi v tichém chodu jsou pračky a sušičky z nové řady Whirlpool Supreme Silence. „Všechny jsou zařazeny do nejnižší třídy hluku A, a některé patří k vůbec nejtišším na trhu. Díky nejpokročilejšímu ZEN motoru s přímým pohonem umístěným přímo na ose bubnu totiž dosahují špičkové maximální hlučnosti 65 dBA. Vertikální i horizontální vibrace navíc v maximální míře pohlcují speciálně navržené boční panely a dokonce ani zásuvka na praní nevydává žádné nepříjemné zvuky, protože je vybavena tichým posuvem,“ vysvětluje Darina Papáčová, produktová školitelka společnosti Whirlpool.

Premianty v nehlučném chodu jsou také odsavače Whirlpool z řady W Collection, mezi nimiž najdete i takové, které tiché odsávání dovedou ještě více ztišit bez ztráty účinnosti, když třeba telefonujete nebo máte hosty. Nebo vestavné chladničky, které nabídnou vedle velkého objemu i tak tichý chod, že je vůbec neuslyšíte. Oceníte to tehdy, když v kuchyni trávíte hodně času nebo když máte propojený obývací prostor s kuchyní.

Uspořádání, které dává smysl

Znáte to…. když chcete najít v chladničce to, co jste uložili před několika dny, často musíte vyrovnat spoustu sklenic, dóz a balíčků, protože se zákonitě to, co hledáte, nachází úplně vzadu. Máte tak zbytečně dlouho otevřená dvířka, ztrácíte sami svůj čas a spousta potravin zůstane zapomenutá a zkazí se.

Různé suroviny navíc potřebují odlišné podmínky skladování, aby si uchovaly svoji kvalitu. Proto najdete v nových chladničkách řadu boxů, oddílů, zásuvek a dalších úložných prostorů. Například Fresh Box+, což je speciální extra velká zásuvka na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti a speciální podložkou s antibakteriálním povrchem. Výrazně prodlouží život uloženým plodům – zůstanou až 15 dní čerstvé jako v den nákupu. Nebo Multi Fresh Box je zase zásuvka s variabilním využitím a s volitelnou teplotou, kterou nastavíte jednoduše otočením integrovaného knoflíku. Na výběr máte tři možnosti: 1-2 °C pro ryby a maso, 2-3 °C pro mléčné výrobky a 3-4 °C pro některé druhy ovoce a zeleniny. Ukládání potravin vám zpříjemní i řada dalších vymožeností.

Automatické funkce

Pečicí trouby, mikrovlnné trouby a varné desky mohou mít skrytého pomocníka v podobě přednastavených automatických receptů a speciálních funkcí, s nimiž bude vaše jídlo pokaždé lahodné. A inteligentní technologie budou samy řídit chod spotřebiče.

Inteligentní technologie 6. SMYSL využívá senzory a pokročilé algoritmy, které neustále vyhodnocují probíhající činnosti. Když doma vaříte, pečete, chladíte, myjete nádobí nebo třeba perete, spotřebiče s touto jedinečnou technologií samy upravují svůj chod, aby všechno proběhlo k vaší spokojenosti. A ještě přitom šetří cennou energii, čas a vodu. Stačí opravdu jednoduše zvolit funkci – ale často můžete i to přenechat na automatickém programu, který si poradí úplně sám,“ radí Darina Papáčová.

Unikátní funkce FreshCare + pro voňavé prádlo bez bakterií a alergenů

Jestli necháváte vyprané prádlo dlouho v bubnu, bude plné bakterií, zárodků plísní a alergenů. Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je totiž doslova živnou půdou pro bakterie a škodlivé mikroorganismy provázející hnilobný proces. Možná vás překvapí, že začíná už po pár hodinách, kdy prádlo leží nečinně v bubnu.

Proto mají pračky Whirlpool inovativní funkcí FreshCare+, která provzdušňuje vyprané prádlo jemnou párou a pravidelnými obousměrnými rotacemi bubnu, dokud jej nepřijdete pověsit. A to až šest hodin po skončení pracího cyklu. Prádlo bude voňavé a příjemně měkké. Pára navíc vyrovná vlákna, takže nebude zmuchlané. Funkci FreshCare+ můžete aktivovat na začátku praní nebo kdykoliv v jeho průběhu, když vás třeba napadne jít si zaběhat. A také ji můžete kdykoliv zrušit. Už nebudete muset řídit svůj život podle pračky.

Kdo by neměl rád dárky! Udělejte si radost a pořiďte si některý z mnoha vybraných spotřebičů Whirlpool. Vaše radost bude dvojnásobná, protože k výkonnému pomocníkovi dostanete při nákupu do konce května ještě dárek až v hodnotě 3000 Kč – poukaz na kvalitní ložní povlečení Matějovský podle svého výběru nebo pořádnou zásobu prostředků a příslušenství Wpro do kuchyně či prádelny. Více o akcích na www.whirlpool.cz.

Více informací naleznete na www.whirlpool.cz

Zdroj foto: Whirlpool

Související příspěvky