JRD položila základní kámen rezidenčního projektu Vital Kamýk

JRD Development, člen skupiny JRD Group, zahájila výstavbu projektu Vital Kamýk v Praze 12 nedaleko přírodní památky Modřanská rokle. Za generálního dodavatele stavby, která nabídne 97 bytů se zdravým vnitřním prostředím, byla vybrána společnost Skanska. Kolaudaci projektu s pravomocným stavebním povolením developer plánuje na začátku roku 2024. Aktuálně je v něm prodáno téměř 60 % bytů. Na financování projektu se podílela Unicredit Bank.

Za architektonickým konceptem projektu Vital Kamýk stojí studio Podlipný Sladký architekti, které objekt citlivě začlenilo do původní zástavby. „K symbióze s okolní výstavbou a přírodou v něm navíc přispívá zelená střecha projektu s extenzivní zelení, jež zadržuje vodu, a přečká tak i sušší období, a uliční parter doplněný stromy a okrasnými keři. Zdejší rezidenti však jistě ocení i využití moderních technologií a udržitelných materiálů, které jim zajistí zdravé bydlení a úsporu provozních nákladů. Tedy jedinou obranu proti rostoucím cenám energií, které lze podle aktuálního vývoje očekávat i v budoucnu,“ komentujePavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

Rezidenční projekt Vital Kamýk s dvěma samostatnými vchody (s názvy Esprit a Vitalis) nabídne 97 zdravých bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a čtyři komerční prostory určené pro obchody a služby. K většině bytových jednotek bude náležet lodžie, balkon či terasa s výhledem do zeleně. Součástí rezidenčního areálu s řadou prvků pro aktivní život budou také myčka a servisní stanice pro cyklisty, dětské hřiště s workout prvky a volnočasová terasa Harmonie, určená k relaxaci a přátelskému setkávání např. při sousedském grilování. Pro vyznavače udržitelné dopravy zde vznikne příprava k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.

Zdroj foto: JRD

Související příspěvky