Příjemné prostředí nejen v parném létě s klimatizacemi Whirlpool

Nesnesitelné horko s tropickými dny i nocemi trvá už i v našich končinách stále častěji i dlouhé týdny bez přestávky. V přehřátých bytech a půdních vestavbách pak jde sotva vydržet a jen velmi obtížně spát. Spásu přináší účinná klimatizace. Ta kvalitní vám pomůže zajistit ideální vnitřní klima s tou správnou teplotou, vlhkostí i prouděním vzduchu nejen v parném létě, ale po celý rok. Účinně, úsporně a bez zbytečného hluku i průvanu. Jak si vybrat tu pravou?

Na trhu najdete klimatizace nástěnné, stropní i přenosné. První otázkou, kterou byste si měli položit, proto je, co od klimatizace čekáte. Rádi byste zajistili komfortní klima ve větším obytném prostoru nebo celém bytě či domě? A přitom chcete také vzduch důkladně vyčistit od pylu, virů a alergenů? V takovém případě se poohlédněte po nástěnné mono-splitové nebo multi-splitové klimatizaci, kterou budete moci využít i v zimě pro topení. Počítejte ale s tím, že instalace bude vyžadovat drobné stavební zásahy. Analogií jsou stropní klimatizace, které se skvěle hodí k zabudování do podhledů. Jsou ideálním designovým řešením – jsou z větší části decentně ukryté a nenarušují celkový dojem z místnosti.

Pokud chcete pouze ochladit a pročistit vzduch v těch největších parnech v jedné místnosti, je vhodným řešením účinná přenosná klimatizační jednotka. I v tomto případě ale musíte vyřešit odvod kondenzátu z místnosti ven, například pomocí „rukávu“ kolem okenního křídla (například ze sortimentu Wpro).

Jak funguje splitová klimatizace?

Splitová nástěnná klimatizace se skládá ze dvou jednotek – vnitřní, která je umístěna v místnosti, a vnější, která odvádí teplo do venkovního prostoru. Ovládá se pomocí dálkového ovladače, a v případě, že má i zabudovanou Wi-Fi, tak ji lze obsluhovat pomocí mobilu a aplikace i na dálku. Postará se o skutečně komfortní prostředí. „Klimatizace Whirlpool s inteligentní technologií 6. SMYSL dokáže sama regulovat své funkce. Díky senzorům rozhodne, kdy je vhodné vzduch odvlhčit, ventilovat nebo zchladit či dokonce ohřát. Účinná, úsporná a tichá invertorová technologie přesně reguluje výkon kompresoru v závislosti na okolní teplotě,“ říká Jiří Beneš, odborník společnosti Whirlpool, a dodává: „Klimatizace Whirlpool jsou vybavené nejpokročilejším ekologickým chladivem R 410a, které dosahuje špičkových parametrů ochrany ozonové vrstvy a neobsahuje žádné složky, které by nebyly ohleduplné k životnímu prostředí.“

Přenosné klimatizace

S přenosnou jednotkou lze dosáhnout chladivého komfortu na jakémkoliv místě a v kterékoliv době. „Malá, ale velmi flexibilní přenosná klimatizace Whirlpool využívá pro optimální chladící účinek optimalizovanou jednokanálovou jednotku, převzatou z původní dvoukanálové technologie. Zajistí chladivý komfort kdykoliv a na jakémkoliv místě. Ke komfortu přispěje i dálkové ovládání s technologií 6. SMYSL pro perfektní a snadnou regulaci mikroklimatu,“ uzavírá Jiří Beneš.

Příklady klimatizací Whirlpool

Whirlpool SPIW309A3WF.1

Nástěnná mono-splitová invertorová klimatizace Whirlpool SPIW309A3WF.1 profesionálně, tiše a elegantně podle potřeby buď ochladí, nebo ohřeje vzduch ve vaší domácnosti. Je moderním, elegantním a tichým společníkem, který zabezpečuje příjemné a zdravé ovzduší. Samozřejmostí je pro ni také odvlhčování vzduchu v místnosti. Je vybavena řadou funkcí, například tichým režimem pro ničím nerušený spánek (funkce Sleep) nebo funkcí Around U – díky senzoru v dálkovém ovladači můžete průběžně upravovat teplotu ve svém bezprostředním okolí tak, abyste se vždy cítili dobře. Technologie 6. SMYSL umožňuje automatický provoz klimatizace při úspoře energie: zvolíte si pouze, zda chcete klima stejné, teplejší nebo chladnější a o kombinaci funkcí chlazení, ohřevu, ventilace nebo odvlhčování nastaví klimatizace sama. Pro alergiky a děti je výborný HEPA filtr a Silver Ion Filtr s ionty stříbra, který zachytí i miniaturní částice, prach, pyly a mikroorganismy včetně bakterií, bacilů, virů, roztočů a jejich výkalů, spor plísní). Model SPIW309A3WF.1 nabízí také možnost využití Wi-Fi připojení. Díky jednoduché aplikaci můžete prostřednictvím chytrého telefonu ovládat teplotu a vlhkost vzduchu u vás doma prakticky odevšud. Optimalizujete tak spotřebu energie a snižujete účet za elektřinu. Klimatizace má úsporný provoz a nízkou hlučnost. Je vhodná do místností o velikosti 9-18 m2. Doporučená prodejní cena je 20 990 Kč.

Whirlpool PACW29HP

Kvalitní přenosná klimatizace Whirlpool PACW9HP je vhodná pro všechny prostory o velikosti do 17 m3. Hodí se jak do domácnosti, tak i do kanceláře. A přijde vhod jak létě, tak i v zimě. Umožňuje totiž nejen chlazení, ale i přitápění. Kromě toho vám vzduch doma nebo v kanceláři odvlhčí, rozproudí a díky HEPA filtru také účinně vyčistí. Technologie 6. SMYSL umožňuje její automatický provoz i úsporu energie. Zvolíte si pouze, zda chcete klima stejné, teplejší nebo chladnější a o kombinaci funkcí chlazení, ohřevu, ventilace nebo odvlhčování nastaví klimatizace sama. Funkce SLEEP zajistí příjemný vzduch v místnosti i během spánku – automaticky reguluje rychlost proudění vzduchu a upravuje jeho teplotu tak, aby se vám dobře spalo. S funkcí Around U můžete díky senzoru v dálkovém ovladači průběžně upravovat teplotu ve svém bezprostředním okolí tak, abyste se vždy cítili dobře. Funkce DIM na ovladači umožňuje vypnout a zapnout displej. Klimatizace automaticky reguluje rychlost proudění a teplotu vzduchu po dobu až 8 hodin. Indikátor plného zásobníku oznamuje, kdy je potřeba vyprázdnit nádobu s vodou. Klimatizace je vybavena malým, vyjímatelným a omyvatelným HEPA filtrem z jemných skelných vláken, který odstraní 99,9% bakterií, pylů a prachových částic. Doporučenáprodejní cena je 13 200 Kč.

Více na www.whirlpool.cz.

Související příspěvky