Valentýnské pečení, kterému odolá málokdo!

Ať už nejslavnější únorový svátek všech zamilovaných, sv. Valentýna, slavíte, nebo naopak k jeho fanouškům nepatříte, je to vždy skvělá příležitost k tomu, pustit se do sladkého pečení, které vás navíc může bavit celoročně. A pokud chcete právě letos připravit něco originálního a speciálního, a přitom si ušetřit hodně sil, určitě vám přijdou vhod recepty na sladké i slané dobroty, se kterými vám jednoznačně pomůže vysokorychlostní mixér TEFAL InfinyMix+.

K úspěšnému domácímu pečení stačí vlastně málo: kvalitní ingredience, kvalitní pomocník a špetka lásky. Pak je výtečný výsledek zajištěn! A pokud chcete připravit zamilované překvapení pro svou drahou polovičku…ať už sladké, slané, ovocné nebo čokoládové, zkuste některý z inspirativních receptů s úžasným pomocníkem Tefal InfinyMix+ (BL91HD31)a určitě zabodujete. Začít můžete hned prvním jídlem dne ­– připravte překvapení v podobě valentýnské snídaně: palačinky s jahodovým přelivem. Nebo připravte vynikající dortík s mandlovým mlékem a vlašskými ořechy. A pokud toužíte po slaném zákusku, určitě vyzkoušejte muffiny s gorgonzolou, medem a rozmarýnem. A nezapomeňte: láska prochází žaludkem!

S vysokorychlostním mixérem InfinyMix+ (BL91HD31) zažijete ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si vychutnat dokonalou přípravu zdravých a lahodných receptů v pohodlí vašeho domova. Díky vysokorychlostnímu motoru v kombinaci s noži Powelix Life technologie s působivým 1600W motorem, který dosahuje až 35 000 ot./min., lze připravit širokou škálu receptů, od smoothie až po těsta na palačinky, cukroví a dezerty.

Chcete-li dosáhnout dokonalých výsledků, nejprve vložte nejlehčí a tekuté přísady, poté přidejte nejtěžší přísady, a nakonec mražené potraviny nebo ledové kostky. Při zpracování hustších potravin použijte dodaný pěchovač. Chcete-li dosáhnout hladší textury, upravte úroveň rychlosti, přidejte tekutinu, a nechte přístroj InfinyMix+ pracovat, dokud nebude dosaženo požadované textury. Inspiraci k pečení najdete v přiložené kuchařce, která obsahuje více než 50 receptů. S pěti automatickými programy a manuálnímu nastavení je příprava vašich oblíbených pokrmů snadnější než kdy předtím, hlavně při přípravě těsta k pečení dortů, muffinů, cuppcaků a jiných dezertů

Nádoba z odolného tritanu o objemu 1,75 litrů má skvělou kapacitu pro vás i celou rodinu. Další výhodou je praktická cestovní tritanová nádoba o objemu 600 ml, se kterou si můžete užít lahodný a zdravý nápoj cestou do práce nebo na výlet.

Doporučená cena je 6 999 korun / 249 EUR / 89 990 HUF

www.homeandcook.cz

Muffiny s malinami a semínky

4 porce – příprava 20 minut

  • 80 g rozpuštěného másla
  • 75 g hnědého cukru
  • 150 g práškového cukru
  • 200 g mouky
  • 150 g mletých mandlí
  • 1 sáček prášku do pečiva
  • 200 ml zakysaného mléka
  • 2 vejce
  • 120 g jahod zbavených stopek
  • 40 g směsi semínek (piniové oříšky, lněné semínko, sezam, mák apod.)

1. Předehřejte troubu na 200 °C.

2. Jahody zbavte stopek a omyjte čistou vodou.

3. Vložte všechny přísady kromě jahod a semínek d o nádoby mixéru. Vyberte program „Dezert“ a stiskněte tlačítko „Start|Stop“. V případě potřeby zamíchejte přísady pomocí paličky.

4. Na konci programu otevřete víko, přidejte jahody a několik sekund přerušovaně mixujte pomocí funkce „Pulz“, aby se směs rychle spojila.

5. Rozdělte hmotu do košíčků na dortíky, posypte směsí semínek a pečte přibližně 20 minut.

Tip: Chcete-li vytvořit muffiny stejnoměrné velikosti, plňte košíčky maximálně do 3/4 objemu. Žádné strachy, při pečení muffiny nabudou!

Související příspěvky