Recept: Na lahodné palačinky se značkou Tefal

Palačinky už dávno nejsou jen rychlým a jednoduchým pokrmem pro děti, jak tomu v našich končinách bývalo. Jde o světový trend v gastronomii, který nabízí neomezenou možnost kombinací chuťových i vizuálních vjemů. Pro svou jednoduchost a zároveň širokou škálu možností přípravy, i dochucení zvolenou náplní, si tato pochoutka zaslouží svůj den. 

Základem dokonalých palačinek jsou určitě čerstvé suroviny a fantazie – rozhodně se však neobejdete bez kvalitní pánve. Palačinková pánev ?Expertise (C6203852)?? značky Tefal o průměru 25 cm s indikátorem teploty THERMO-SPOT®? spolu s 6vrstvým nepřilnavým povrchem TITANIUM EXCELLENCE? zaručí dokonalou texturu i chuť připravovaných pokrmů. Své palačinky tak můžete připravovat třeba i bez přidání tuku. Pánev je vhodná pro všechny typy ohřevu, včetně indukce.

Doporučená cena pánve Tefal Expertise vyrobené ve Francii je 989 korun.

Recept na prvotřídní palačinky s ananasem:

1 dávka těsta na palačinky

(250 ml plnotučného mléka, 1 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, špetka soli, 140 g hladké mouky)

6 silných koleček čerstvého ananasu

třtinový cukr smíchaný s mletou skořicí

3 lžíce másla

Postup:

Podle tradičního receptu na palačinky připravte 6 palačinek.

Kolečka ananasu obalte v připravené směsi třtinového cukru a skořice. V pánvi přepusťte máslo, přidejte ananas a zprudka opečte.

Položte palačinky na servírovací talíř, do každé vložte nakrájené kolečko ananasu, přelijte máslem a ozdobte čerstvým sezónním ovocem.

Tip Tefal:

Pokud se vám často dělají v palačinkovém těstě hrudky, použijte třeba stolní vysokorychlostní mixér Tefal Ultrablend Cook, ve kterém v mžiku připravíte skutečně hladké těsto!

Ananas připravíte hravě na pánvi, nebo jej můžete ugrilovat v kontaktním šéfovi grilů – Tefal Optigrillu…stačí nastavit přípravu ovoce a zeleniny.

Máte-li chuť ozdobit palačinky třeba jednoduchou jahodovou omáčkou, použijte Tefal 5 second chopper, ve kterém připravíte přidáním jahod, moučkového cukru a bylinek rychlou čerstvou omáčku opravdu v mžiku…

Související příspěvky