Skvělá dovolená neznamená pouze moře. 4 tipy, jak si užít prázdniny doma

Léto znamená prázdniny. Slunečné počasí, odpočinek od práce a ideálně také cesta k moři. Ne každý má však možnost či finance vydat se do letoviska nebo exotických krajin. Skvělou letní dovolenou si ale můžete užít, aniž byste opustili své město. A navíc vám odpadnou starosti s balením. Zde je pár tipů, jak na tu nejlepší dovolenou doma.

Dejte si do těla

Krásné počasí a příjemné teploty přímo vybízí k tomu, trávit celé dny venku. Zkuste toho využít a zvolte aktivní zábavu. Běžte na procházku do parku a vezměte s sebou pár přátel, hezký výlet pak můžete zakončit například společným piknikem. 

Ani sportovat už nemusíte jen v posilovně, stále oblíbenější jsou totiž venkovní skupinová cvičení. Připojte se k některé z lekcí v parku a užijte si pohyb na čerstvém vzduchu. Nabídka je pestrá, zapsat se můžete například na kurz venkovní jógy, outdoorový trénink nebo se připojit k některé ze škol běhu. Podívejte se na internet a zjistěte, co se děje ve vašem okolí.

Probuďte v sobě knihomola

Za celý rok se vám nejspíš podařilo nashromáždit pěknou řádku knih, na které teď akorát padá prach. Využijte dlouhých letních večerů a sáhněte po napínavé skandinávské detektivce, kterou si chcete přečíst už celou věčnost. Ideální příležitost dohnat resty.

Turistou ve vlastním městě

Možná máte pocit, že rodné město znáte jako své boty. Ale ruku na srdce – kdy naposledy jste prošli historické památky v centru nebo navštívili místní muzeum? Město žije rušným životem a možná se mezitím vaše oblíbená místa změnila k nepoznání. 

Zkuste se na známá místa podívat z jiného úhlu pohledu a zahrajte si na turistu ve vlastním městě. Navštivte bezplatné výstavy ale i historické památky, které už dávno znáte. Uvidíte tak krásy svého město úplně jinýma očima. A třeba se vám podaří najít i nějaká nová místa, například útulnou kavárnu nebo fajn bistro, o které jste doposud neměli ani zdání.

A jako správný turista nezapomeňte všechny své letní vzpomínky důkladně zvěčnit. Naštěstí už s sebou nemusíte nosit neskladné zrcadlovky, ke skvělým snímkům stačí dobře zvolený smartphone. Například novinka Huawei P Smart Z má v sobě zabudovanou umělou inteligenci, která sama rozezná, jestli zrovna fotíte architekturu nebo přírodní panorama. Podle toho pak nastaví parametry kamery a pomůže vám k té nejlepší fotce z každého výletu. A navíc je to stylovka – přední kamera je chytře zabudovaná v těle a vysune se jen tehdy, když budete chtít vyfotit nějakou povedenou selfie. 

Plnou parou vpřed

Pokud si chcete udělat výlet mimo vaše město, zkuste vyměnit vlak za letadlo. Nejen, že vlaky jsou ekologicky šetrnější variantou dopravy, navíc si taky užijete krásný výhled na krajinu. 

Nespornou výhodou vlaků je také jejich flexibilita. Už nemusíte hledat několik týdnů dopředu ty nejlevnější letenky. Je jen na vás, kdy se rozhodnete pro spontánní výlet a sednete na vlak, ať už na krátkou cestu po okolí nebo víkend v cizím městě. A navíc, pokud si vyberete noční vlak, nemusíte se trápit s hledáním a rezervací výhodného ubytování.

Související příspěvky