Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

Pizza není jen lahodné jídlo. Je to malý zázrak, který si získal srdce malých i velkých po celém světě. Dokonalou italskou pizzu jako z kamenné pece si můžete připravit na tisíc způsobů i doma – stačí kvalitní ingredience a trouba, která se dokáže rozpálil rychlostí blesku na opravdu vysokou teplotu, a má tvar, který z kamenné pece vychází.

Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

Není mnoho jídel, které si získaly tak velkou oblibu. Ať už je pizza připravená s čerstvou zeleninou, ručně vyráběnými sýry nebo delikatesami z masa, odpovídá i požadavkům zdravého životního stylu. Je ideální pro večerní posezení s přáteli, stejně jako pro rodinnou sešlost nebo večeři ve dvou.

Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

Přeneste si italskou klasiku do pohodlí domova

Příprava domácí pizzy je radost. Jen si představte vůni čerstvě uhněteného těsta, prskání cibulky a dalších surovin při přípravě čerstvé omáčky na plotně a očekávání, než pec promění suroviny v mistrovské dílo.

Začíná to nákupem kvalitních surovin. Pokračuje přípravou a rozválením těsta na správnou tloušťku, abyste nakonec své dílo korunovali správnou omáčkou a surovinami, které přijdou úplně nahoru.

To pravé kouzlo se však odehrává v troubě, která by měla být horká jak peklo. Je třeba ji předehřát i s pečicím kamenem nebo plechem na nejvyšší teplotu – ideálně na 300 °C, a teprve pak opatrně přesunout připravenou pizzu pomocí speciální lopatky na plech. Kulatý zázrak bude hotový během pár minut. Že je pizza hotová poznáte podle fantastické vůně – když se začnou tvořit malé tmavé puchýřky na okraji pizzy, je čas ji představit světu. Tedy vyjmout ven z trouby a ještě horkou velmi ostrým rádýlkem naporcovat.

Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

V jaké troubě připravíte pizzu jako od Itala?

Skutečně vysoký teplotní rozsah s extra rychlým předehřátím mají například trouby Gorenje Optibake, které jsou vybavené i speciální funkcí Pizza. Trouba sama nastaví teplotu pečení na 300 °C a také ideální kombinaci ohřevu a proudění vzduchu, aby byla vaše pizza, focaccia, nebo třeba chlebové placky a jiné dobroty z extra hladké pšeničné mouky dovedeny k dokonalosti. Vlastně SE TO udělá samo. A to je určitě to, co jste si mnohokrát přáli – aby se postaral někdo jiný jak nejlépe to jde.

Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

Tvar inspirovaný tradiční pecí

Pro chuť pizzy je však neméně důležitý i tvar trouby kvůli rovnoměrné cirkulaci vzduchu. Trouby Gorenje se inspirovaly tradičními kamennými pecemi s klenutým stropem. Horký vzduch tak dokonale a stejnoměrně proudí okolo celého pokrmu, který se stejně dobře a rychle propeče na všech stranách, aniž byste museli horký plech otáčet.

„Tvar trouby HomeMade byl u nové generace trub Gorenje OptiBake zcela přepracován a proudění vzduchu je ještě rovnoměrnější díky nové konstrukci topného tělesa a novému rozmístění větracích otvorů,vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky Gorenje.

Takže – rozpalte troubu, připravte suroviny a vydejte se vstříc lahodnému dobrodružství. Během pár minut můžete doma podávat tu nejlepší italskou pizzu ve městě!

Gorenje: Domácí pizza jako od Itala

Tip na výkonnou všestrannou troubu OptiBake

Chytrá XXL trouba Gorenje BPSAX6747A08BGWI má 22 automatických programů včetně parních pro nejoblíbenější pokrmy, teplotní sondu a zvládne péct s přesností na jeden stupeň v rozmezí od 30 °C až do 300 °C. Má patentovaný, nyní inovovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu pokrmů až na pěti úrovních najednou. Má i unikátní funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku a zbytek už necháte na troubě. Nechybí ani program pro horkovzdušné fritování bez tuku, automatické pečení masa se sondou, pomalé pečení, pečení zmražených jídel nebo šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Praktické je i automatické čištění vnitřku z mimořádně odolného smaltu pomocí pyrolýzy bez použití chemie. V příslušenství najdete i perforovaný plech pro horkovzdušné fritování nebo grilování.

Troubu s wifi jde ovládat pomocí knoflíku a LED displeje, a také na dálku pomocí telefonu či tabletu a aplikace ConnectLife.

Stojí 19 990 Kč.

https://cz.gorenje.com

Zdroj foto: GORENJE

Související příspěvky