Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Bez ohledu na to, jestli jste zastáncem italské kuchyně s jídly z několika málo kvalitních surovin, francouzské rafinovanosti nebo čehokoliv mezi tím, jedno je jisté. Kvalitní trouba vám pomůže dotáhnout každé jídlo k dokonalosti. Ať už jde o základ na polévku, hlavní chod s přílohami nebo dezert. A klidně všechno najednou.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Technologie se postarají za vás

Možná si někdy nejste úplně jistí, jak pokrm připravit. „Pak jsou pro vás ideální trouby s inteligentní technologií 6. SMYSL. Chytrá technologie se senzory automaticky upravuje čas, teplotu, činnost příslušných ohřevných těles a případně i využití páry podle konkrétního receptu a váhy surovin. A pokud vám zrovna chybí fantazie, co uvařit, trouby vám samy nabídnou dokonce až stovku automatických receptů“, radí Darina Papáčová, odbornice společnosti Whirlpool. Na vás bude jen popustit uzdu své fantazii a pak už si jen vychutnat lahodné jídlo.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Pára je poslem božské chuti

Zkoušeli jste někdy ochutnat vodu, ve které jste vařili přílohové brambory? Je překvapivě plná chuti. Té, která varem z brambor zmizela. Proto šéfkuchaři používají jeden tajný trik, a tím je vaření a pečení s pomocí páry. Pára totiž v jakémkoliv pokrmu zvýrazní přirozenou chuť použitých surovin, a to s minimem soli i koření a bez tuku. Vaření v páře je proto v první řadě otázkou dokonalé chuti. A příjemnou odměnou navíc je i to, že jsou takto připravené pokrmy zdravé a připravené rychleji – tedy levněji.

Pro pečení pokrmů horkým vzduchem v kombinaci s nízkou, střední nebo vysokou úrovní páry je určená technologie SteamSense. Hodí se třeba pro pečivo, maso vcelku nebo větší ryby. Trouby s technologií SteamSense+ umožňují připravovat pokrmy i ve 100% páře – vaření v páře se hodí například pro zeleninu, ryby, rýži nebo cereálie. Obě tyto vymoženosti najdete v parních troubách z prémiové řady Whirlpool W Collection.

Připařování ale umožňují i trouby bez parního generátoru. Fungují tak, že do prolisu na dně trouby nalijete asi 2 dcl vody a aktivujete parní funkci. Funkce generuje páru pomocí speciálního algoritmu v těch fázích pečení, kdy je nejvíc potřeba kvůli dokonalému výsledku: To je hlavně na začátku a ke konci doby pečení pokrmu. Tyto trouby jsou ve srovnání s parními troubami cenově dostupnější, ale přesto nabízejí vše potřebné. Příkladem mohou být nedávno uvedené trouby Whirlpool New Actual.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Sonda do nitra vašeho díla

Rostbíf s růžovým středem a spoustou šťávy, nebo nadýchaný koláč, který se rozplývá na jazyku. Pro chuťové buňky hotový ráj na zemi. Jak ale poznat, že už je ten správný čas dobrotu z trouby vyjmout? Spolehlivým pomocníkem je teplotní sonda. V prémiových troubách Whirlpool najdete patentovanou sondu MultiSense, která monitoruje teplotu ve čtyřech bodech najednou a umožňuje dokonalou kontrolu teploty uvnitř i vně připravovaného pokrmu. Sonda je samonosná a dá se bez obav použít i v tekutých surovinách, například při pečení piškotového těsta.

Teplotní sondy najdete i některých v troubách Whirlpool Absolute s minimalistickým designem, typickým středovým ovládacím knoflíkem a prémiovou technologií 6. SMYSL. Jsou skvělou volbou ve střední cenové hladině a díky několika barevným provedením včetně šampaň a bílé s perleťovým efektem se hodí do kuchyně v jakémkoliv stylu.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Čištění bez práce

Po přípravě spousty dobrých jídel přichází ta méně oblíbená činnost, a sice čištění vnitřku trouby. Nejdokonalejším systémem automatického čištění je pyrolytické čištění pomocí vysoké teploty nebo ekologický systém SmartClean pro čištění pomocí páry. Třetí možností jsou katalytické panely, které dokážou pohltit mastnotu, je však třeba je po několika letech provozu vyměnit.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Cesta k úsporám

S funkcíCook3, případně Cook4, jde najednou připravit tři až čtyři pokrmy, aniž by se promísily chuti a vůně. Vyspělý konvekční systém a ventilátor doplněný výkonným ohřevným tělesem zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu v celém prostoru spotřebiče. Výsledkem je skutečně stejnoměrné pečení na všech úrovních. Ušetříte spoustu času a energie, a tedy i svých peněz.

Něco pro vaše pohodlí

K tomu, aby vás pečení bavilo, je zapotřebí myslet i na komfort. Vedle automatického čištění vnitřku trouby je důležité i snadné ovládání spotřebiče a tiché zavírání dvířek trouby. Praktické jsou také bytelné teleskopické výsuvy pro snadnou manipulaci s horkými pokrmy.

Kuchaře nové generace potěší ještě i ovládání chytrých trub s wifi na dálku, a to prostřednictvím mobilu nebo tabletu a aplikace 6th SENSE LiveApp. Ta poslouží jako pomocná ruka i zdroj inspirace a nápadů, jak lépe a efektivněji troubu využívat. Je dostupná u prémiových trub Whirlpool W Collection a nabízí i nové funkce, které nejsou k dispozici u tradičních spotřebičů.

Whirlpool: Trouby pro nejlahodnější dobroty, co provoní celý domov

Příklady pečicích trub Whirlpool

Trouby prémiové řady Whirlpool W CollectionŘada AbsoluteŘada New Actual
W11W9W7
Horkovzdušná parní trouba
Whirlpool W11I OP1 4S2 H s wifi
Horkovzdušná trouba Whirlpool W9 OM2 4S1 P BSS s wifiHorkovzdušná trouba s pečením v páře Whirlpool W7 OS4 4S1 PHorkovzdušná trouba
Whirlpool Absolute
AKZ9 9480 NB se sondou
Horkovzdušná trouba Whirlpool New Actual OMSK58RU1SB
Vnitřní objem: 73 l SteamSense+ pro přípravu jídla i ve 100% páře, pečení v kombinaci s párou Technologie 6. SMYSL Auto recepty + Vaření a Pečení s párou, řada manuálních a speciálních funkcí Cook4 pro pečení na 4 úrovních Ovládání přes wifi a aplikaci HydroClean – čištění trouby párou Cena: 36 990 KčVnitřní objem: 73 l Technologie 6. SMYSL Auto recepty Řada manuálních a speciálních funkcí včetně pečení zmrazených jídel Ovládání přes wifi a aplikaci Cook4 pro pečení na 4 úrovních Pyrolýza Cena: 21 490 KčVnitřní objem: 73 l SteamSense pro pečení v kombinaci s párou Černobílý AssistedDisplay v češtině s dotykovým ovládáním Technologie 6. SMYSL Auto recepty + Pečení s párou Řada manuálních a speciálních funkcí Cook4 pro pečení na 4 úrovních Pyrolýza Cena: 21 990 KčVelký objem 73 l Centrální knoflík Technologie 6. SMYSL Pečení Řada manuálních a speciálních funkcí včetně rychlého předehřevu, udržování v teple a kynutí Teplotní sonda Cook2 pro pečení na 2 úrovních Pyrolytické čištění Cena 15 990 KčVnitřní objem: 71 l Pečení s přidanou párou Cook3 pro přípravu tří pokrmů najednou ForcedAir pro pokrmy bez přesušení Řada manuálních a speciálních funkcí Pyrolýza a SmartClean s párou bez chemie Cena: 12 990 Kč

Odměňte sebe i svou domácnost!! Nakupte vybrané spotřebiče Whirlpool za minimálně 25 000 Kč a vyberte si svůj dárek Philips v hodnotě až 4 399 Kč. V nabídce je zahrnuto více než 315 spotřebičů Whirlpool se špičkovými a úspornými technologiemi pro pohodu u vás doma. Čím více spotřebičů Whirlpool nakoupíte, tím více dárků si můžete vybrat. Akce platí až do konce roku nebo do vyprodání zásob. Více na whirlpool.cz/akce-darky.

Více na www.whirlpool.cz.

Zdroj foto: Whirlpool

Související příspěvky