Skutečný talent: Kombinovaná trouba s mikrovlnami a párou Gorenje

Kolik spotřebičů potřebujete k vykouzlení křupavého sendviče k snídani, měkoučkého rostbífu se šťavnatou zeleninou a dezertem k obědu? A ohřátí jídla nebo rozmrazení hotových porcí jídla z minulého víkendu? Ještě k tomu přidejte vaření metodou sous-vide, udržování pokrmu v teple, ohřev talířů, sušení bylinek, přípravu jogurtu a zavařování. Že nemáte dost místa? Všestranným talentem je kombinovaná kompaktní trouba „3 v 1“ – Gorenje BCMS598S19X s mikrovlnami a párou, se kterou se všechna práce v kuchyni udělá skoro sama.

Skutečný talent: Kombinovaná trouba s mikrovlnami a párou Gorenje

Vestavné troubě Gorenje BCMS598S19X stačí na výšku jen 45 cm, tedy o trochu víc místa, než běžné vestavné mikrovlnce. Přesto ale dokáže skvěle kombinovat výhody horního a spodního ohřevu, horkého vzduchu, mikrovln, velkého grilu a infra grilu a ještě k tom nabídne i tři úrovně páry. Už nepotřebujete volit mezi klasickou, parní a mikrovlnnou troubou. Stačí jeden spotřebič, který toho zvládne opravdu hodně.

Několik jídel najednou

Klenutý tvar trouby, který je inspirovaný starými pecemi na dřevo, zajišťuje spolu s technologií prostorového proudění vzduchu MultiFlow 360? rovnoměrné pečení, a to i na více úrovních najednou bez smíchání vůní a chutí. Můžete tak naráz připravit hlavní chod s přílohou a dezertem a ušetřit spoustu času i cenné energie.

Žádná voda, jen pára

Trouba dokáže připravovat pokrmy s nízkou, střední a vysokou úrovní páry, která vzniká z čisté vody pomocí parního generátoru. Pára je během pečení rovnoměrně rozváděna v celém vnitřním prostoru trouby, aniž by vznikaly kapky vody, které by jídlo zmáčely a znehodnotily.

Parní programy se skvěle hodí nejen pro zdravé vaření například zeleniny a ryb, ale také pro regeneraci pokrmů od oběda nebo z minulého dne, kterým vrátí původní chuť. Hodí se také pro šetrné rozmrazování, aniž by se vytvářela horká místa a změnila se struktura potravin. Pára je osvědčená cesta ke zdravému a chutnému jídlu bez tuku, s minimem soli a bez pachu jídel při smažení.

S touto kompaktní troubou se můžete směle pustit i do přípravy lahodných pokrmů metodou „sous vide“, která kombinuje dlouhé vaření pokrmů ve vakuových sáčcích v páře při nízké teplotě. Stačí jídlo vložit do sáčků, zavakuovat a spustit automatickou funkci. Maso bude neskutečně šťavnaté, zelenina křehká, ale pevná. A jako bonus navíc se ještě v jídle uchovají cenné vitaminy, minerály a hodnotné živiny.

Nemusíte mít starost o vodní kámen – trouba vás sama upozorní, když bude třeba spustit automatický proces odvápnění, který trvá asi hodinu. I to se udělá samo.

Skutečný talent: Kombinovaná trouba s mikrovlnami a párou Gorenje

Opravdu pomalá cesta k dokonalosti

Dobré jídlo potřebuje svůj čas. Funkce „SlowBake“ peče jídlo při nižších teplotách po dobu 6 hodin, aniž byste se museli o cokoliv starat. Všechno se udělá samo a maso bude vláčné a zachová si svoji šťavnatost, vůni a nutriční hodnoty.

Mikrovlny naopak ušetří čas

Když potřebujete čas ušetřit, jsou skvělým pomocníkem mikrovlny. Používají se nejen pro rozmrazování, ale podle typu pokrmu i v kombinaci s klasickým ohřevem, grilem nebo horkým vzduchem. Zkrátí čas pečení i vaření beze změny barvy nebo tvaru pokrmu při zachování skvělé chuti.

Automatické programy

A pak je tu něco pro všechny, kteří mají rádi dobré jídlo, ale raději tráví čas jinak než sledováním blogů více i méně známých foodies a postáváním u plotny. A sice plně automatizované pečení s více než 80 recepty ověřenými skutečnými kuchaři. Stačí vybrat typ jídla, jeho hmotnost a stisknout tlačítko start. Všechno ostatní jako čas, teplota a způsob ohřevu se nastaví automaticky. Pokud ale chcete mít vše po svém, zvolíte režim PRO a jako profesionál si nastavíte vše podle své zkušenosti. A to dokonce i formou vícefázového pečení.

Automatické čištění

A to nejlepší nakonec – trouba se snadno a pohodlně sama vyčistí. Vše, co je třeba udělat, je nalít půl litru vody do pekáče a zapnout funkci AquaClean. Výsledky jsou viditelné na celém povrchu vnitřku trouby a také na pekáčích a pečicích plechách. Mastnota a zapečené skvrny se uvolněnou párou změkčí; pak je stačí jednoduše setřít hadříkem.

Produktový tip:

Kompaktní trouba Gorenje BCMS598S19X s mikrovlnami a párou s objemem 50 litrů a automatickými programy má unikátní, klenutý tvar trouby HomeMade, který je inspirovaný tradičními kamny na dřevo. Ten umožňuje horkému vzduchu volně cirkulovat a v kombinaci se speciálním ventilačním systémem Multiflow 360? dává možnost péci na více úrovních. Lahůdkou pro milovníky zdravého vaření a kulinaření je parní program PureSteam se třemi úrovněmi páry a funkce SousVide pro přípravu jídla ve vakuu při nízkých teplotách. Funkce AquaClean zase nabízí vynikající pomoc při čištění trouby. Trouba dokonale spojuje výhody klasické, parní a mikrovlnné trouby. Stojí 32 990 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com

Zdroj foto: Gorenje

Související příspěvky