Vysokým teplotám při praní odzvonilo. Přejděte s Arielem na studenou

Účinného praní prádla s úsporou energie až 75 % docílíte s Arielem.

Také na vás každý týden čekají v prádelně hory prádla, které zoufale volají po vyprání? Někdy to spíše, než prádlo připomíná přehlídku skvrn všech druhů – tu oranžová skvrna od polévky, tam zase hlína a tráva z hřiště. Sem tam se také objeví nějaký odolný a mastný flek. Máte také ve zvyku prát špinavé prádlo na vysoké teploty a dlouhé prací cykly, protože chcete mít jistotu, že bude oblečení zase dokonale čisté a zbavené veškerých nečistot? Tento způsob praní se sice může na první pohled zdát efektivní, ale spotřebujete při něm nejenom velké množství energie a času, ale také se může stát, že se bude oblečení postupem času ničit. Skvělým pomocníkem jsou prací prostředky Ariel, které vašemu prádlu navrátí dokonalou čistotu a vůni i při nízkých teplotách a krátkých pracích cyklech. Díky snížení pracího cyklu z 90 na 45 minut a snížení teploty z 60 °C na 30 °C tak můžete stisknutím jednoho tlačítka ušetřit až 75 % elektrické energie, což ocení nejen vaše peněženka, ale i životní prostředí.

Jak na krásné prádlo rychle a snadno

Pokud chcete, aby vaše prádlo vydrželo co nejdéle krásné a vypadalo jako nové, před praním si nejprve nastudujte štítky, abyste věděli, jak s daným kusem prádla naložit. Poté pečlivě roztřiďte špinavé oblečení na hromádky podle barev. Bílé oblečení perte vždycky zvlášť a nekombinujte ho se světlým. Mohlo by se totiž stát, že časem zešedne a ztratí svou běloskvoucí barvu.

Oblečení také neperte příliš často a vždy promyslete, zda je nutné daný kus prát, nebo je možné ho ještě nosit. Některým kusům prádla jako jsou kalhoty či sukně stačí jen občasné praní, jiné jako třeba trička je zase nutné vyprat již po prvním či druhém nošení. Spodní prádlo perte po každém nošení, ale tak, aby se jemné materiály neponičily. K tomu vám pomohou speciální síťky či obaly. Ty se hodí i na velmi jemné prádlo jako jsou například hedvábné halenky či kašmírové svetry.

Pozor si dejte i při praní kusů oblečení, u kterých hrozí, že budou pouštět barvu. Takové prádlo je vhodné prát samostatně, případně do pračky vložit speciální papírky, které ve většině případů dokážou uvolněnou barvu absorbovat do sebe, aniž by se nechtěně obarvilo vše ostatní.

Vysokým teplotám při praní odzvonilo. Přejděte s Arielem na studenou

Čistá pračka rovná se voňavé prádlo

Pozor si dávejte i na samotnou údržbu pračky. Jen čistá pračka může prádlo efektivně čistit. Pravidelně ji proto umývejte prostředky určenými pro údržbu praček, důkladně myjte také zásobníky na prací prostředky a nezapomeňte ani na těsnící gumu kolem dvířek. Po vyprání nechte dvířka pračky pootevřená, aby mohl buben vysychat a nevznikaly uvnitř pračky zárodky plísní.

Ušetřete při praní až 75 % elektrické energie

Aby vaše prádlo bylo nejenom čisté, ale vydrželo i dlouho krásné, je důležité mít v malíčku také správné nastavení délky cyklů a teploty. Už dávno neplatí, že čím vyšší teplota a delší program, tím lépe. Zaprvé se může vaše prádlo rychleji opotřebovat a za druhé během praní spotřebujete velké množství energie. Tu však můžete snadno uspořit, když budete prát na nízké teploty a krátké prací cykly. S kvalitním pracím prostředkem se nemusíte bát, že by vaše prádlo nebylo dostatečně vyprané. Prací prostředky Ariel byly vyrobeny pro co největší úsporu energie. Díky jejich vysoké kvalitě a účinnosti zvládnou zbavit vaše prádlo veškerých nečistot i při nízkých teplotách okolo 30 °C a krátkých pracích cyklech.

Vysokým teplotám při praní odzvonilo. Přejděte s Arielem na studenou

Díky snížení pracího cyklu z 90 na 45 minut a snížení teploty z 60 °C na 30 °C tak můžete stisknutím jednoho tlačítka ušetřit až 75 % elektrické energie, což ocení nejen vaše peněženka, ale i životní prostředí. Přejděte s Arielem na studenou!

Zdroj foto: Ariel

Související příspěvky