Jak vybrat správný difuzér?

Podzimní období přímo vybízí k zútulňování našich domovů. Vonné svíčky, aroma lampy a difuzéry jsou jednou z příjemných možností. Pozitivně působí na naši mysl a po náročném dni navodí příjemnou atmosféru. Jaké mají jednotlivé druhy výhody a na co si při jejich výběru dávat pozor?

Vonné svíčky a aroma lampy

Vonné svíčky a aroma lampy jsou nejlevnější variantou pro provonění interiéru. Aroma lampy fungují na principu zahřívání éterických olejů, takže poměrně rychle ovzduší provoní. Nevýhodou bývá poměrně velká spotřeba čajových svíček a nutnost kontrolovat dolévání vody. Když se vonný olej přehřeje, může pak dojít ke ztrátě žádaného aromatického účinku.

Aroma difuzéry

Na trhu najdete nejrůznější typy aroma difuzérů, například vzduchové, elektrické, na baterky či tyčinkové.

Tyčinkové aroma difuzéry

Tyčinkové aroma difuzéry jsou většinou vhodné do středně velkých prostor a není k nim potřeba elektrická energie. Fungují tak, že do flakónu vložíte tyčinky, po kterých vzlíná vonná esence. Je potřeba volit opravdu kvalitního výrobce, aby difuzér fungoval. „Důležité je v tomto případě také umístění difuzéru. Měl by být na místě, kde proudí vzduch, aby se vůně po interiéru příjemně šířila. Jejich nevýhodou je neregulovatelnost vůně. Voní stále, což nemusí být vždy žádané,“ říká Gabor Nemeth, specialista z Air Wick.

Vzduchové aroma difuzéry

Vzduchové aroma difuzéryjsou vhodné spíše do větších prostor (až do 100 m2) jako jsou hotely či masážní salóny. Jejich vůně je velmi koncentrovaná. Nevýhodou bývá mírné vrnění, které při relaxaci může být rušivé.

Jemná mlha

Difuzéry, které proměňují éterické oleje na jemnou mlhu, jsou v poslední době velkým hitem. Jsou jednoduché na údržbu a volit můžete sonické ultrazvukové difuzéry do zásuvky, které mají většinou nádobu na vodu, do které nakapete éterický olej, či jednodušší a praktičtější variantu na baterie. „Doporučuji vybírat difuzéry, které mají možnost regulace intenzity vůně a časovač. To je základem pro zpříjemnění vašeho interiéru, protože si vše naplánujete podle vašich preferencí. Intenzivní, neregulovatelná vůně nemusí být po delší době organismu příjemná,“ říká Gabor Nemeth, specialista z Air Wick.

Olej podle nálady

Výběr oleje je velmi důležitým krokem. Různé vůně se hodí pro rozdílné situace a správný výběr esenciálního oleje vám může pomoci při bolesti hlavy či nespavosti. „Zároveň oblíbené vůně střídejte. Najděte si oblíbenou kombinaci, kterou zhruba po měsíci vyměníte, aby ten správný účinek nezmizel,“ uzavírá říká Gabor Nemeth.

Citrusové a bylinkové vůně bývají velmi osvěžující a fungují proti únavě, zároveň ale nejméně vydrží. Vůně obsahující mátu pomáhají eliminovat nepříjemné pachy, třeba z kuchyně a naopak těžší vůně jako vanilka nebo santal se hodí spíše pro večerní relax, kdy už se nemusíte příliš soustředit. Oblíbená levandule pak pomáhá při problémech se spánkem a eukalyptus je naopak známý tím, že zvyšuje mozkovou aktivitu a dodá potřebnou energii. V létě dobře působí proti komárům.

Tip: Objevte inovativní řadu difuzérů Aroma Mist od Air Wick s jednoduchým a stylovým designem. Air Wick Aroma Mist má automatizované zapínání a vypínání, 3 úrovně intenzity, takže sílu vůně můžete libovolně regulovat a vydrží až 45 dní. Díky čtyřem různým vůním vytvoříte ze svého domova příjemnou oázu klidu, kterou si zamilujete.

CENA: od 259 Kč.

Více na www.airwick.cz.

Související příspěvky