Braun uvádí designovou edici k výročí 100 let

Sto let letos uběhlo od momentu, kdy si Max Braun otevřel obchod a dílnu se spotřebiči ve Frankfurtu nad Mohanem. Značka Braun nyní staví na tomto dědictví a limitovanou edicí oslavuje koncept dobrého designu, který je užitečný, funkční, jednoduchý a přetrvá navždy.

Počátky značky Braun lze vysledovat do roku 1921, kdy si Max Braun otevřel dílnu na opravu výrobních dopravních pásů a svými opravami jim prodlužoval životnost. Jeho synové Artur a Erwin ve spolupráci s Ulmskou školou designu navázali na tradici dlouhověkosti, spojili ji s lidským náhledem na věc a v roce 1951 převzali společnost vytvářející design produktů zaměřený na uživatele. Na rozdíl od ozdobného designu, který byl typický v polovině minulého století, přinesli na trh produkty, které sloužily praktickým potřebám, zjednodušily každodenní život a mohly obstát ve zkoušce času. Myšlenku dobrého designu určeného svou formou a funkcí pro miliony lidí dále rozvíjel a zvěčnil v 70. letech šéf designu Braun Dieter Rams a tyto principy se dají považovat za aktuální dodnes.

U příležitosti oslav 100. výročí vytvořila značka Braun limitovanou edici svých ikonických produktů v oblasti péče o vzhled a osobní péče, domácích spotřebičů, hodinek a hodin či zvukových systémů. Všechny produkty z výroční kolekce mají pětiletou záruku (po registraci produktu na stránkách výrobce), která potvrzuje závazek značky Braun navrhovat a vyrábět produkty tak, aby opravdu vydržely.

Po událostech posledních měsíců uživatelé sází na kvalitu a účel produktů a řídí se heslem „méně je někdy více“. Proto ve svém stém roce Braun věří, že je správný čas zahájit veřejný dialog o dobrém designu i mimo komunitu odborníků, a to především inspirováním a zapojením další generace studentů a uživatelů. V průběhu roku 2021 sdruží Braun vůdčí osobnosti ze světa designu, módy a kultury, aby se podělily o své názory na to, co dobrý design v dnešní době znamená a jak může pozitivně ovlivnit budoucí životní styl, vzdělávání a svět. Zásadní okamžiky v životě značky Braun si můžete prohlédnout na https://www.braun.cz/cs-cz/design-culture/timeline, a to kdykoliv během tohoto výročního roku.

Pány zajisté potěší designová kolekce holicích strojků a zastřihovačů. V rámci stého výročí uvedl Braun na trh hned čtyři holicí strojky napříč cenovým spektrem – s prodlouženou pětiletou zárukou tak pořídíte Braun Series 3, Braun Series 5, Braun Series 7 i Braun Series 9. Jednotlivé strojky jsou přizpůsobeny na míru rozmanitým potřebám všech mužů a disponují chytrými funkcemi, vychytávkami a praktickým designem, který potěší každého gentlemana. Praktické cestovní pouzdro je samozřejmostí. Kolekce zahrnuje i vodotěsné zastřihovače na vlasy, vousy a chloupky. Ať už si z nabídky zastřihovačů vyberete Braun MBMGK5, Braun MBBT7 nebo Braun MBMGK7, určitě nešlápnete vedle.

Rozmazlete se novým strojkem od Braun, který v sobě snoubí moderní technologie, funkčnost a praktičnost, kterou ocení každý moderní muž.

Kolekci k 100. výročí lze zakoupit ve vybraných prodejnách a e-shopech, např. na alza.cz.

Související příspěvky