Bazén nemusí být pouze letní záležitostí. Objevte celoroční možnosti termální swim spa

Poslední dobou zažíváme natolik teplá léta, že si je nikdo z nás bez koupání už ani nedokáže představit. Díky tomu také stále více lidí začíná uvažovat, zda si nepořídit bazén vlastní. Pokud mezi ně patříte i vy, zkuste se ještě zamyslet nad tím, jestli místo klasického bazénu nezvolit raději takzvanou swim spa. Ta vám totiž umožní koupání po celý rok.

Plavání je nesmírně zdravou aktivitou. Je vhodné v každém věku, zvyšuje kondici, doporučuje se při mnoha rehabilitacích a v neposlední řadě díky intenzivnímu pohybu spouští aktivaci endorfinu, který zlepšuje také psychiku. Málo kdo dále ví, že výdej energie během plavání je mnohdy vyšší, než když jedete na kole, a oproti běhání vůbec nezatěžuje klouby. Za naprosto ideální se pak považuje plavání v protiproudu, při kterém musíte svalově zapojit celé tělo, nicméně i přesto je k němu velmi šetrné.

Bazén vás osvěží. Swim spa ale dokáže mnohem více


Foto: Swim spa, jejíž provoz je ekonomicky nenáročný, můžete využívat po celý rok, dokonce i v zimním období. Zdroj foto: USSPA

Uvažujete-li o koupi bazénu, určitě zvažte, zda byste mnohem více nevyužili takzvanou swim spa. Bazén je jistě skvělou volbou, nicméně vám zaručí osvěžení jen v letních dnech. Naproti tomu ve swim spa si můžete užívat příjemně teplou vodu celý rok. Její provoz je navíc mnohem ekonomičtější díky systému izolace a termokrytu. Koupat se tak za nízkých nákladů můžete dokonce i v zimě. Voda ve swim spa se temperuje průběžně a je kdykoliv připravená k použití. Vy si jen nastavíte její teplotu podle sezóny a toho, co je vám a vaší rodině příjemné. „Ačkoliv by se to nemuselo zdát příliš podstatné, teplota vody pro plavání hraje velmi důležitou roli. Chladná voda totiž povzbuzuje organismus k aktivitě, naopak teplá vyvolává relaxaci a tlumí bolest,“ uvádí fyzioterapeutka Centra léčby pohybového aparátu Mgr. Olga Šťastná, která působí zároveň i jako vedoucí fyzioterapeut České rugbyové unie. „Pro kondiční plavání a přirozený výdej energie je ideální teplota vody v rozmezí 27 – 28 °C, ale pozor, ne méně. Při delším pobytu v chladnější vodě aktivuje tělo obranné mechanismy, aby neprochladlo. Naopak teplejší voda – i nad 30 °C – je vhodná pro relaxaci, nebo pozvolné seznamování dětí s vodou,“ dodává.

Další nezanedbatelnou výhodou swim spa je regulovatelný protiproud. „Plavání proti dvěma, čtyřem nebo šesti tryskám působí na tělo intenzivněji a dochází k zapojování stabilizačních hluboko uložených svalů, které jinak v běžném životě leniví. Plavání v protiproudu je výhodné pro posilování svalů, k intenzivnímu kondičnímu tréninku nebo třeba i pro zlepšení cirkulace tekutin a lymfy v těle díky působení tlaku vody,“ vyjmenovává fyzioterapeutka Olga Šťastná další výhody.

Mnoho výhod, které si můžete před zakoupením vyzkoušet


Foto: Pro rodiny s dětmi je swim spa se všemi svými výhodami ideální volbou. Zdroj foto: USSPA

Za velký benefit pak lze považovat termokryt, kterým je swim spa doplněn. „Nezbytnou součástí výbavy naší swim spa je termokryt, jež je důležitým prvkem izolačního systému. Díky němu je možné mít ve swim spa i v zimním období teplotu vody až 38 °C a to za opravdu nízkých provozních nákladů. Skvělý je také v tom, že účinně zabraňuje odpařování vody. Nemusíte tedy neustále dopouštět vodu tak, jak je tomu u klasického bazénu. Pokud byste jej chtěli mít instalován v interiéru, termokryt dokonale zamezuje i úniku vlhkosti, a proto nemusíte do místnosti instalovat klimatizaci. V neposlední řadě chrání vodu před vnějšími nečistotami a také děti před pádem do ní,“uvádí Kateřina Kadlecová, ředitelka a majitelka české rodinné společnosti USSPA, jež se už téměř 25 let specializuje na výrobu vířivek a swim spa. „Výhody, které swim spa má, jsou proto s bazénem v mnoha ohledech nesrovnatelné. Pokud však někdo stále ještě váhá, může si tyto výhody doslova na vlastní kůži vyzkoušet v našich showroomech,“ dodává paní Kadlecová, která svým zákazníkům umožňuje si na showroomech její společnosti v Praze, Brně, Ostravě a Dolní Dobrouči domluvit individuální vyzkoušení si swim spa i vířivek.

TIP redakce:

Dvojitý relax. To je vířivka Combi SpaiN v kombinaci s termálním bazénem swim spa

Každý z nás relaxuje jinak. Někdo má rád odpočinek aktivní a pracuje na své kondici. Jiný si svůj relax představuje jako tichou chvíli sám se sebou. Ať už to máte jakkoli, existuje něco, co dokáže spojit obě tyto varianty. Vířivka Combi SpaiN ve spojení s termálním bazénem swim spa. Díky této kombinovatelné vířivce s celoročně využitelným bazénem z dílny české rodinné společnosti USSPA si můžete nejen skvěle zaplavat, ale také odpočinout ve společnosti milionů bublinek.

Více na www.usspa.cz.

Související příspěvky