Zeitraum Student Housing otevírá v Karlíně nové studentské bydlení

V pražském Karlíně v ulici Prvního Pluku se právě otevřely dveře nově dokončeného soukromého kampusu pro bydlení až 77 vysokoškoláků. Volných ubytovacích kapacit pro studenty je v metropoli dlouhodobý nedostatek, a proto se jedná o velmi vítaný přírůstek. Společnost Zeitraum Student Housing, která patří k největším provozovatelům studentského ubytování nejen v tuzemsku, ale i v Polsku, tak v Praze dokončila již pátou budovu. V současnosti nabízí v hlavním městě kolem 500 lůžek.

„Karlín se řadí mezi nejmodernější a nejoblíbenější čtvrti nejen v rámci Prahy, ale i ve světovém měřítku. Například Křižíkova ulice se v roce 2021 zařadila mezi nejtrendovější ulice světa v pravidelném žebříčku známého časopisu Time Out. Každý, kdo Karlín zná, ví, že si toto ocenění zaslouží. Stalo se z něj totiž centrum s opravdu unikátní atmosférou, která kombinuje secesní budovy z počátku 20. století a novou moderní architekturu lákající zejména kosmopolitní mladé dospělé. Ti zde mají bezpočet příležitostí, jak se realizovat – osobně bych vyzdvihl například komplex Kasárny Karlín a projekt Přístav 18600. Obě jsou v docházkové vzdálenosti od našeho studentského domu,“ komentuje Matěj Vyskočil, provozní ředitel společnosti Zeitraum, a dodává: „Studenti však budou mít možnost vyžití i přímo v rezidenci, kde jsme se zaměřili na vytvoření zajímavých komunitních prostor: Najdou zde společenskou místnost pro setkávání, studium i relaxaci a také velkou sdílenou terasu.“

Projekt svým rezidentům poskytne vysoký standard bydlení s veškerým komfortem od provozu recepce až po ostrahu objekt. Na přivítanou studenty čeká balíček s kompletní sadou ložního prádla, polštářem, dekou a kompletní sadou nádobí.

Společné prostory zahrnují mj. kuchyňku se zázemím, vlastní prádelnu a studovnu. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny funkčním nábytkem na míru včetně postelí s kvalitními matracemi. Nechybí ani připojení k vysokorychlostnímu internetu. Na výběr jsou jak soukromé apartmány, tak jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sdílenou koupelnou. Délka nájmu je flexibilní, přičemž měsíční sazba včetně všech služeb začíná na 14 000 Kč. Systém rezervace je velmi snadný a probíhá online na webových stránkách Zeitraumu.

„Zájem studentů o bydlení u nás je obrovský. Již od prvního měsíce jsme kompletně obsazeni, a proto potenciálním zájemcům doporučuji sledovat aktuální nabídku na webu a rychle reagovat v případě nečekaných storen u již potvrzených rezervací. Jinak další příležitost nastane až zase se zahájením letního semestru v příštím roce,“ uvádí Matěj Vyskočil.

Karlín je dynamická kosmopolitní čtvrť, která nabízí řadu kulturních a společenských aktivit. V pěší vzdálenosti se nachází nejen mnoho kaváren, restaurací, barů a obchodů, ale i galerií a divadel. Nejbližší supermarket je od rezidence vzdálen pouhých pět minut chůze, stejně jako sportovní areál. Do centra nebo jiných městských částí se snadno dostanete metrem, tramvají, autobusem i na kole po cyklostezkách. Zelené plochy podél řeky Vltavy zároveň skýtají skvělé možnosti k odpočinku.

Zeitraum Karlín je prvním projektem Zeitraum Student Housing, který bude provozovat bez mateřské společnosti Zeitgeist Asset Management.

www.students.zeitraum.re

www.zeitraum.re

Související příspěvky