Domácí zábava na čerstvém vzduchu: Samsung představuje Terrace

Samsung rozšiřuje oblíbenou řadu chytrých zařízení pro domácí zábavu a moderní životní styl. Nově do ní přibyl model Terrace – první televizor značky Samsung s rozlišením 4K a technologií QLED pro použití v exteriéru, a k němu i speciální soundbar. S chytrým televizorem Terrace si na čerstvém vzduchu vychutnáte skvělý obraz i zvuk ve stejné kvalitě jako v obýváku. Ode dneška se prodává ve Spojených státech a v Kanadě, během roku se dostane na trh i v Německu, v Austrálii, na Novém Zélandě a v dalších regionech. O uvedení na českých trh zatím nebylo rozhodnuto.

Nový televizor je k dispozici s úhlopříčkami 55, 65 nebo 75 palců, tedy 140, 165 či 190 cm. Výborně se tak hodí do každého exteriéru. Zájemci se mohou těšit na vynikající obraz s rozlišením 4K, panel se špičkovou technologií QLED a chytré funkce. Samozřejmostí je odolné provedení, aby televizi neublížily vrtochy počasí – přístroj s certifikací IP55 je odolný proti vodě i prachu a díky šikovnému provedení ho lze instalovat prakticky v libovolných venkovních prostorách. Během léta Samsung uvede i profesionální verzi TV Terrace pro firmy.

Nový životní styl a trendy se dnes vyvíjejí rychleji než kdykoli v minulosti. Televizní obrazovka už neslouží jen k zábavě, ale také k práci z domova, ke cvičení a sportování prostřednictvím on-line platforem, ke komunikaci s blízkými a ke spoustě dalších aktivit. Proto je jasné, že se i samotné televize musí měnit,“ říká Jonghee Han, šéf divize zobrazovacích zařízení ve společnosti Samsung Electronics. „Díky modelu Terrace si uživatelé mohou na čerstvém vzduchu vychutnat veškerý obsah v kvalitě, na jakou jsou zvyklí z obývacího pokoje.“

Domácí zábava ve venkovním prostředí se špičkovou kvalitou obrazu

Sledování televizoru ve venkovním prostředí vyžaduje především mimořádně jasný obraz. Nový model Terrace nabízí svítivost 2000 nitů, což znamená živé barvy a vynikající kvalitu i v jasném denním světle. Panel QLED s rozlišením 4K nepochybně potěší sportovní fanoušky – díky rychlé obnovovací frekvenci1 a plynulému překreslení pohybu je obraz jako živý, ideální pro rychlou akci. Součástí obrazovky jsou antireflexní vrstvy a nechybí ani adaptivní technologie zpracování obrazu, která jej upravuje podle jasu okolí, aby nedocházelo k odleskům.

Kromě toho je model Terrace vysoce odolný proti vodě i prachu (certifikace IP55), takže se hodí do venkovního prostředí všeho druhu. Navzdory odolné konstrukci výrobce zachoval štíhlé provedení, tloušťka televizoru činí pouhých 59,8 mm.

Chytré funkce pod širým nebem

K dispozici je spousta internetového obsahu, a tedy i bohaté možnosti domácí zábavy i mimo čtyři stěny obýváku. Do základní softwarové výbavy patří Tizen, tedy platforma Samsungu pro systém Smart TV. Díky ní si můžete vychutnat například službu Samsung TV Plus s bezplatnou nabídkou více než 120 kanálů, případně cvičební a wellness program Samsung Health (platí pro trhy v USA, Jižní Koreji a dalších zemích). Samozřejmě nechybí ani přístup ke všem základním placeným streamingovým službám.

Kromě pokročilých funkcí při sledování (Multi View, Tap View) podporuje Terrace i hlasové ovládání na mnoho způsobů – na výběr je Bixby, Amazon Alexa a brzy bude k dispozici i Google Assistant. Díky tomu se televize snadno stane součástí chytré domácnosti.

Soundbar Terrace, ideální společník pro nový televizor

Terrace, to není jen televizor, ale také stejnojmenný soundbar s dynamickým zvukem, který v kombinaci s televizními reproduktory posouvá hranice v kategorii domácích kin. Systém s vestavěnými subwoofery vyniká špičkovým zvukovým rozlišením a hlubokými, a přitom jasně čitelnými basy. V případě, že si chcete zvukovou charakteristiku upravit sami, oceníte podporu Wi-Fi a Bluetooth. Kvalitu zvuku ze soundbaru Terrace dále vylepšuje i technologie pro eliminaci zkreslení v libovolném prostředí.

Podobně jako televizor je i soundbar Terrace dostatečně odolný a pyšní se certifikací IP 55. Lze jej mimo jiné připevnit na zeď, ale také připnout k samotnému televizoru. I pod širým nebem se tak můžete těšit na mohutný, plný a přitom krystalicky čistý zvuk.

Související příspěvky