Dokud nás nepotká výpadek elektřiny, nikoho z nás nejspíš nenapadne, jak moc závislí na tomto zdroji jsme. Pro spoustu zařízení může být problém i krátkodobý výpadek proudu, který může vést až k poruše spotřebičů a jiných přístrojů. Do domácností, venkovských obytných staveb a menších či větších firem se proto doporučuje pořídit záložní zdroj, se kterým si pojistíte tyto nepříjemné situace.
Záchrana během nečekaného výpadku proudu
Nečekaná situace může přijít s prudkým deštěm, vichřicí, silným sněžením či pouhou odstávkou dodávky elektřiny. V této chvíli je ohrožen chod Vaší domácnosti. Zasažena jsou oběhová čerpadla, kotle, ventilace, elektrospotřebiče, ovládání vrat, vysílač Wi-Fi a spoustu dalšího. Ve firmách je navíc ohrožena potřebná komunikace a ochrana dat a bezpečnosti. Pro tyto chvíle je výhodné vlastnit záložní zdroj elektrického proudu (UPS). Zařízení UPS slouží k zajištění provozu elektrického přístroje nebo zařízení po dobu výpadku dodávky proudu z rozvodné sítě.
Pojistěte si co největší počet zařízení a nepodceňte výběr záložního zdroje
Pro výběr záložního zdroje je důležité určit si, pro kolik zařízení budete záložní zdroj potřebovat. Poté si vypočítejte celkový příkon všech zařízení, která potřebujete zálohovat. Tomu je nutné přizpůsobit především kapacitu baterie. Dvě základní kategorie záložních zdrojů elektřiny jsou zařízení pro oběhová čerpadla a kategorie pro automatické kotle. Tyto dvě kategorie je důležité rozlišovat především kvůli potřebnému příkonu konečného zařízení. Pro pohon garážových vrat, vjezdových bran, topení, PC, TV nebo Wi-Fi Vám postačí uživatelsky jednodušší záložní zdroje. Naše záložní zdroje jsou, po zapojení, zcela bezobslužné.
Zdroj foto: Himalaj.cz, Pixabay.com